Klinika inna niż wszystkie
Jedni z najlepszych i najbardziej doświadczonych osteopatów w Polsce
nasza oferta

Urologia - urolog Rzeszów

Na dolegliwości związane z układem moczowym może cierpieć każdy z nas w trakcie swojego życia. Wiele osób je bagatelizuje lub uważa je często za schorzenia wstydliwe. Dlatego często ignorujemy pojawiające się objawy, obawiając się wizyty u urologa i samego uczucia skrępowania z nią związanego. Jest to niewłaściwa postawa, która prowadzi do pogarszania się stanu zdrowia. Wizyta u urologa jest identyczna jak u każdego innego lekarza specjalisty. Nie ma w niej nic wstydliwego. Odwlekanie wizyty u urologa w wielu przypadkach powodują tylko rozwój choroby, która nie tylko objawia się dyskomfortem i bólem. Schorzenia urologiczne jeżeli odpowiednio wcześnie nie zostaną poddane odpowiedniemu leczeniu, mogą prowadzić do poważnych powikłań. Dlatego też nie warto zwlekać z wizytą u urologa zbyt długo.

Urologia - urolog Rzeszów

Wiele osób tak naprawdę nie wie czym dokładnie zajmuje się lekarz urolog. .Urolog to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób układu moczowego u dorosłych i dzieci. Według przeprowadzonych badań wizyta, u urologa należny do najbardziej wstydliwych. Lęk przed badaniem, brak znajomości metod leczenia sprawia, że pacjenci niechętnie się do niego zapisują A przecież są to choroby jak inne, a urolog może nam pomóc tylko w ich leczeniu. 

 

Jak wygląda wizyta u urologa?

Badanie wygląda nieco inaczej u kobiet, niż u mężczyzn. Na samym początku jest przeprowadzony wywiad lekarski. Jednak zazwyczaj pacjent przed wizytą powinien mieć przygotowane:

 • wyniki badań krwi, badania moczu,

 • spis przyjmowanych leków,

 • opisane dolegliwości ( jeżeli objawy występują od dłuższego czasu powinien mniej więcej znać czas kiedy się zaczęły).

Urolog następnie dokonywuje diagnostycznych prób czynnościowych układu moczowo-płciowego:

 • badanie naoczne (schorzenia zewnętrznych elementów układu płciowego),

 • badanie dotykowe lub USG (dotyczy jąder),

 • badanie przez odbyt (w przypadku chorób prostaty).

Jeżeli lekarz nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy, kieruje on pacjenta na badania uzupełniające. Dopiero z kompletem badań urolog może zalecić odpowiednie leczenie. 

 

Jakie są najpowszechniejsze schorzenia urologiczne?

Najczęściej diagnozowaną przypadłością zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest nietrzymanie moczu. Występuje ona częściej u mężczyzn i jest spowodowana powiększeniem stercza, który powoduje zwężenie cewki moczowej. Przyczyna nietrzymania moczu mogą być również guzy lub inne nieprawidłowości w drogach moczowych.

Zapewniamy pełen zakres konsultacji urologicznych w zakresie diagnostyki i leczenie układu moczowego, wraz z niezbędną diagnostyką chorób takich jak:

 • nowotwory urologiczne: rak prostaty, rak nerki, rak pęcherza moczowego, rak jądra, rak prącia, rak cewki moczowej,

 • kamica moczowa (nerki, moczowodu, pęcherza moczowego),

 • łagodny rozrost prostaty (BPH),

 • zwężenie cewki moczowej,

 • żylaki powrózka nasiennego,

 • stulejka, krótkie wędzidełko napletka,

 • wodniak jądra,

 • zapalenie prostaty,

 • zaburzenia erekcji,

 • infekcje dróg moczowych,

 • pęcherz nadreaktywny (OAB).

 

Do wizyty u lekarza urologa powinny skłonić nas także takie objawy jak uczucie parcia na pęcherz, odczuwanie bólu w dolnej części pleców, ból podbrzusza, szczególnie jeśli w ostatnim czasie osoba doznała w nieodległej przeszłości jakiegoś urazu. Wizyta u urologa jest konieczna, jeżeli dodatkowo tym objawom towarzyszą silne obrzęki nóg lub bladość skóry. Panie mogą pomyśleć o o wizycie, w momencie wystąpienia niepokojących objawów, takich jak problemy z oddawaniem moczu lub jakiekolwiek niepokojące objawy ze strony układu moczowego. Natomiast panowie powinni zgłaszać się do urologa profilaktycznie.

 

Klinika Humanicus w Rzeszowie oferuje specjalistów, wśród których będziecie Państwo czuli się swobodnie. Wiemy, że dla wielu z Państwa jest to trudna wizyta, dlatego nasza klinika zapewnia swobodę nie tylko podczas badania, ale również w czasie trwania całego wywiadu. Nasi urolodzy to lekarze z ogromnym doświadczeniem, cieszący się bardzo dobrą opinią wśród swoich pacjentów.

Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 7:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart