Rehabilitacja wad postawy
Jedni z najlepszych i najbardziej doświadczonych osteopatów w Polsce
nasza oferta

Rehabilitacja wad postawy

Zadbaj o swój kręgosłup

Rehabilitant Rzeszów - kim jest?

Rehabilitant to osoba, która zajmuje się nami w przypadku kiedy dojdzie do urazu, po przebytych operacjach, a także w przypadku wielu chorób przewlekłych narządu ruchu. Rehabilitanci pracują w przychodniach, klinikach i szpitalach. Ich praca polega na wspieraniu pacjenta w powrocie do pełnej sprawności fizycznej. Rehabilitant powinien posiadać doświadczenie, dzięki czemu będzie on w stanie udzielić pacjentowi cennych rad, które pomogą wrócić mu do zdrowia. Rehabilitant dobiera odpowiednie ćwiczenia. Im wcześniej zaczęta rehabilitacja tym pacjent szybciej wróci do sprawności.

 

Wady postawy ciała należy definiować jako odchylenia od ogólnie przyjętych cech prawidłowej postawy, które są właściwe dla wieku, płci oraz typu budowy. Wady postawy ciała pojawiają się lub zaostrzają przeważnie w okresie wzrostu. Dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu a następnie prawidłowe leczenie wad postawy ciała u małych pacjentów. Rehabilitacja dzieci jest najskuteczniejsza po pierwszych niepokojących symptomach. Najczęstszy przypadki, z którymi zgłaszają się nasi najmłodsi pacjenci to leczenie kolan oraz leczenie skoliozy. Sposób leczenia skoliozy zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby oraz wieku pacjenta. Leczenie skoliozy polega na odciążaniu i korygowaniu kształtu kręgosłupa za pomocą ćwiczeń mięśni i noszenia gorsetów korekcyjnych. Leczenie kolan, a dokładnie koślawości kolan u dziecka można całkowicie wyeliminować. Jest to możliwe jeśli wcześnie zareagujemy na nieprawidłowe ułożenie nóg u dziecka i zgłosimy się do specjalisty. Wcześnie rozpoczęta rehabilitacja kolan u najmłodszych pacjentów daje znacznie lepsze i szybsze rezultaty. Dobrze dobrana rehabilitacja kolan przez wykwalifikowanego rehabilitanta umożliwia całkowite wyleczenie.
 

Rehabilitacja kolana Rzeszów - kiedy udać się do specjalisty?

Ból jaki pojawia się w stawie kolanowym dotyczy często sportowców. Jednak najczęściej występuje on u osób starszych. Może również wynikać z przeciążenia kolana lub ze złamania rzepki po wcześniejszym upadku. Rehabilitacja kolana polega na serii masaży tkanki miękkiej jak również opiera się na terapii manualnej. W przypadku odczuwania dużego bólu warto zapisać się na zabiegi laserowe czy krioterapię. Rehabilitacja kolana, która jest przeprowadzana pod okiem rehabilitanta powinna przynosić stopniowe niwelowanie obrzęku i bólu.

 

W naszej klinice w skutek wieloletniemu doświadczeniu naszego zespołu opracowaliśmy system kompleksowego i multidyscyplinarnego spojrzenia na problem wad postawy ciała u dzieci. Jako jedyni w województwie podkarpackim oferujemy pomoc zarówno Osteopatów, fizjoterapeutów dziecięcych, lekarzy jak i trenerów medycznych w leczeniu wszelkich wad postawy. Dzięki kompleksowemu podejściu rehabilitacja wad postawy jest jeszcze efektywniejsza.
 

To co nas wyróżnia, to współpraca między różnymi dziedzinami medycyny, tak by oferowana przez nas pomoc była jak najskuteczniejsza i całą potrzebną pomoc znaleźli Państwo w jednym miejscu.

Cennik:

 od 150 zł. / 40 min. wizyta

Rehabilitacja wad postawy

#01
Wady postawy u dzieci mogą być spowodowane silnymi napięciami tkankowymi w obrębie kręgosłupa i tułowia, które powodują asymetryczne siły którym poddany jest kręgosłup podczas wzrostu. Te asymetryczne siły pociągają lub spychają kręgosłup w różnych kierunkach, a proces wzrostu kostnego który nakłada się na asymetrię, powoduje często uwydatnienie takiej wady.
#02
Wady postawy u dzieci są obecnie jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieustannie rośnie liczba dzieci i młodzieży zagrożonych wadami postawy. Niewłaściwa rehabilitacja kolana czy nie leczenie skoliozy w młodym wieku może prowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie kostnym po zakończeniu wzrostu kostnego.
#03
Dlatego tak ważne jest dbanie o prawidłowy rozwój dziecka oraz wyeliminowanie złych nawyków. Bardzo ważne jest wykrycie wszystkich schorzeń wad postawy w wieku dziecięcym. Wcześniejsze wykrycie pozwala na łatwiejsze i szybsze leczenie wad postawy. Rehabilitacja kolana czy leczenie skoliozy u najmłodszych pacjentów umożliwia znacznie szybszy powrót do zdrowia.
#04
Najczęstszą wadą postawy jest skolioza, która charakteryzuje się trójpłaszczyznowym zniekształcenie kręgosłupa wraz z rotacją kręgów. Leczenie skoliozy to dość trudny i skomplikowany proces o czym świadczy brak jednolitego i wystandaryzowanego sposobu postępowania w przypadku leczenia skoliozy.
Leczenie skoliozy - w pierwszym etapie należy rozpocząć od dokałdnej diagnostyki, która ma określić najsłabsze ogniwa które są poddane skrzywieniu oraz określić przyczyny takiego stanu. Po dokładnym badaniu i diagnostyce funkcjonalnej, proces leczenia skoliozy rozpoczyna fizjoterapeuta który bardzo dokładnie „oczyszczcza” całe ciało Pacjenta z wielu napięć i naprężeń tkankowych którym poddany jest układ ruchu. Dopiero po kilku wizytach u Osteopaty, dziecko zaczyna pracę fizjoterapeutyczną - rehabilitacja wad postawy, tak by zacząć wypracowywać odpowiednie wzorce ruchowe i prawidłowe nawyki pracy. Dziecko często otrzymuje pewien zestaw ćwiczęń jako zadanie do domu. Kolejnym etapem jest weryfikacja pozostałych napięć ponownie u osteopaty i zwiększenie zakresu pracy z fizjoterapeutą. W ostatnim etapie dziecko nie potrzebuje już wizyt osteopatycznych i pozostaje w treningu medycznym, który jest oczywiście idealnie dobrany do aktualnej wady postawy dziecka.
Charakterystyczne zaburzenia u dziecka ze skoliozą to:
wygięcie boczne i zmniejszenie kifozy piersiowej oraz nieprawidłowe ustawienie głowy i szyi,
wdechowo - wydechowe ustawienie żeber,
garb żebrowy/piersiowy, wał lędźwiowy,
skośna / skręcona miednica,
asymetryczne ustawienie łopatek oraz trójkątów talii.
Kolana koślawe występują wtedy, gdy rozstęp między kostkami przyśrodkowymi goleni, przy zwartych i wyprostowanych kolanach jest większy niż pięć centymetrów. Diagnostykę problemu koślawych kolan przeprowadza się zazwyczaj około piątego roku życia. Przypadłość tą można rozpoznać po charakterystycznym ułożeniu nóg w kształcie litery "X". Innym symptomem, którym mogą oznaczać się kolana koślawe to chodzenie dziecka chwiejnym krokiem oraz dolegliwościami bólowymi. W leczeniu wad postawy - koślawych kolan ważny jest podobnie jak powyżej wizyty osteopatyczne, uwalniające kończyny i tułów od licznych napięć i naprężeń które powodują koślawienie a następnie dobór odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych. Leczenie kolan oraz ich rehabilitacja jest procesem, który umożliwia całkowite wyeliminowanie problemu. Kluczowym aspektem jest czas, w którym nastąpi rehabilitacja kolana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.
Koślawe stopy są przypadłością polegającą na obniżeniu podłużnych łuków stopy z jednoczesnym odchyleniem pięty na zewnątrz. Choroba ta objawia się najczęściej u dzieci, które uskarżają się na dolegliwości bólowe łydek i stóp. Za najczęstszą przyczynę powstawania koślawych stop uważa się niewydolność układu mięśniowo-więzadłowego.
Leczenie wad postawy ciała, rehabilitacja wad postawy - Rzeszów:
leczenie skoliozy,
plecy okrągłe, płaskie,
wady stóp,
kolana koślawe,
niesymetryczne i odstające łopatki.
Nasi osteopaci, trenerzy i fizjoterapeuci,
którzy pomogą Ci w osiągnięciu celu
Marcin Rodkiewicz - leczenie wad postawy ciała Rzeszów
Marcin Rodkiewicz
Osteopata
Marcin Hyżorek D.O. - rehabilitacja wad postawy Rzeszów
Marcin Hyżorek D.O.
Osteopata
Natalia Ruman - skoliozy leczenie Rzeszów
Natalia Ruman
Fizjoterapeuta dziecięcy
Umów termin wizyty
Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 7:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart