Home Rehabilitacja oddechowa

Rehabilitacja oddechowa

Rehabilitacja Oddechowa ukierunkowana jest na przywrócenie pacjenta do pełnej sprawności dnia codziennego . Wszystkie działania podejmowane w tym czasie muszą być dostosowane do bieżącego stanu zdrowia pacjenta i jego poziomu aktywności sprzed choroby.

 

U pacjentów szybko męczących się trening powinien być przerywany (interwałowy).

 

Zaleca się również kontynuację ćwiczeń oddechowych, efektywnego kaszlu i z pomocą przyrządów wytwarzających dodatnie ciśnienie wydechowe.

Cennik:

 od 130 zł. / 40 min. wizyta

Rehabilitacja oddechowa

Dodatkowo rekomendowany jest trening siłowy progresywny z częstotliwością 2-3/tydzień przez okres 6 tygodni i stopniowym cotygodniowym zwiększaniem obciążeń o ok. 5-10%. Taka rehabilitacja po wcześniejszych wizytach w klinice i odpowiednim instruktażu, może być wykonywana przez pacjenta samodzielnie w domu i zdalnie monitorowana przez terapeutę za pomocą wizyt kontrolnych. 

Rehabilitacja oddechowa jest też istotnym elementem leczenia zapaleń płuc o różnej etiologii. Dlatego znalazła zastosowanie u pacjentów chorujących na COVID-19 z nasilonymi objawami z układu oddechowego. Zwłaszcza u osób wymagających hospitalizacji, rehabilitacja okazuje się niezbędnym działaniem umożliwiającym powrót do normalnej aktywności. 

 

Istnieje niewiele przeciwwskazań do rehabilitacji oddechowej po przebyciu zakażenia koronawirusem. Wręcz przeciwnie, zdecydowana większość pacjentów odnosi z niej ogromne korzyści. Ważne jednak, aby ćwiczenia były prawidłowo dobrane a efekty terapii stale monitorowane.

W HUMNICUS Clinic każda terapia jest stworzona dla potrzeb konkretnego Pacjenta, jego stanu zdrowia i potrzeb. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych typów dysfunkcji i powikłań oddechowych.

 

W zakres Rehabilitacji Oddechowej wchodzi:

  • trening oddechowy i kardiologiczny,
  • ćwiczenia usprawniające kończyny górne, dolne oraz mięśnie tułowia,
  • ćwiczenia pionizacji, zmian pozycji i chodu,
  • trening równoważny i koordynacyjny.
Elwira Pitera D.O.
Osteopata
Marcin Hyżorek
Osteopata
Waldemar Gwóźdź
Osteopata Pediatryczny
Artur Cieśla
Fizjoterapeuta
Wojciech Brzuszek
Fizjoterapeuta
Umów termin wizyty
zobacz z kim współpracujemy
Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 8:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Zadzwoń, napisz do nas
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart