Rehabilitacja oddechowa
Jedni z najlepszych i najbardziej doświadczonych osteopatów w Polsce
nasza oferta

Rehabilitacja oddechowa

Zadbaj o swoje zdrowie

Rehabilitacja Oddechowa ukierunkowana jest na przywrócenie pacjenta do pełnej sprawności dnia codziennego . Wszystkie działania podejmowane w tym czasie muszą być dostosowane do bieżącego stanu zdrowia pacjenta i jego poziomu aktywności sprzed choroby.

 

U pacjentów szybko męczących się trening powinien być przerywany (interwałowy).

 

Zaleca się również kontynuację ćwiczeń oddechowych, efektywnego kaszlu i z pomocą przyrządów wytwarzających dodatnie ciśnienie wydechowe.

Cennik:

 od 160 zł. / 50 min. wizyta

Dodatkowo rekomendowany jest trening siłowy progresywny z częstotliwością 2-3/tydzień przez okres 6 tygodni i stopniowym cotygodniowym zwiększaniem obciążeń o ok. 5-10%. Taka rehabilitacja po wcześniejszych wizytach w klinice i odpowiednim instruktażu, może być wykonywana przez pacjenta samodzielnie w domu i zdalnie monitorowana przez terapeutę za pomocą wizyt kontrolnych.
Rehabilitacja oddechowa jest też istotnym elementem leczenia zapaleń płuc o różnej etiologii. Dlatego znalazła zastosowanie u pacjentów chorujących na COVID-19 z nasilonymi objawami z układu oddechowego. Zwłaszcza u osób wymagających hospitalizacji, rehabilitacja okazuje się niezbędnym działaniem umożliwiającym powrót do normalnej aktywności.
Istnieje niewiele przeciwwskazań do rehabilitacji oddechowej po przebyciu zakażenia koronawirusem. Wręcz przeciwnie, zdecydowana większość pacjentów odnosi z niej ogromne korzyści. Ważne jednak, aby ćwiczenia były prawidłowo dobrane a efekty terapii stale monitorowane.
W HUMNICUS Clinic każda terapia jest stworzona dla potrzeb konkretnego Pacjenta, jego stanu zdrowia i potrzeb. Każdorazowo fizjoterapeuta dobiera najlepsze metody i techniki, które umożliwiają osiągnięcie najlepszych efektów. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych typów dysfunkcji i powikłań oddechowych.
W zakres Rehabilitacji Oddechowej wchodzi:
trening oddechowy i kardiologiczny,
ćwiczenia usprawniające kończyny górne, dolne oraz mięśnie tułowia,
ćwiczenia pionizacji, zmian pozycji i chodu,
trening równoważny i koordynacyjny.
Nasi trenerzy, którzy pomogą Ci w osiągnięciu celu.
Trenowanie podejmowane regularnie i efektywnie, czyli około 2-3 razy w tygodniu przynosi oczekiwane efekty, bez zjawiska przetrenowania i przeciążenia organizmu.
Elwira Pitera D.O.
Osteopata
Marcin Hyżorek D.O.
Osteopata
Waldemar Gwóźdź
Osteopata Pediatryczny
Artur Cieśla
Fizjoterapeuta
Wojciech Brzuszek
Fizjoterapeuta
Agnieszka Szmuc
Fizjoterapeuta
Umów termin wizyty
Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 7:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart