Klinika inna niż wszystkie
Jedni z najlepszych i najbardziej doświadczonych osteopatów w Polsce
nasza oferta

Pediatria

Pediatra to lekarz zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem chorób typowych dla wieku dziecięcego. Lekarz pediatra diagnozuje chore dzieci, dobiera właściwe metody leczenia najmłodszych pacjentów oraz kieruje w razie konieczności do lekarzy innych specjalizacji w przypadku specjalistycznego leczenia.

 

Pediatra to lekarz zajmujący się kompleksową opieką nad niemowlętami, dziećmi oraz młodzieżą aż do ukończenia 18. roku życia. Pediatra dba o prawidłowy rozwój dzieci zdrowych oraz diagnozuje i leczy dzieci chore. W czasie wizyty u pediatry, dziecku musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny. Tylko prawny opiekun może wyrazić zgodę na wykonywanie badań oraz leczenie dziecka.

Pediatria

Pediatra – kiedy należy się do niego zgłosić się?

Do pediatry powinniśmy się zgłosić niezwłocznie z chorym dzieckiem w każdym przypadku, gdy pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy. Do niepokojących symptomów, z którymi powinniśmy udać się do lekarza pediatry należy zaliczyć m.in: kaszel, katar, gorączkę, ból brzucha, wysypkę skórną, biegunkę czy wymioty.

 

Pediatra – jak przebiega wizyta?

Każda wizyta u lekarza pediatry z chorym dzieckiem rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, który przeprowadzany jest z rodzicem oraz w miarę możliwości z małym pacjentem. Wywiad, który przeprowadza lekarz pediatra jest bardzo ważny i należy w możliwie najszerszy sposób opisać dolegliwości dziecka, przebyte wcześniej choroby oraz przyjmowane leki przez dziecko. Następnie pediatra może wykonać badania fizykalne: osłuchiwanie serca i płuc, zmierzenie temperatury, badanie gardła. Na podstawie wywiadu i przeprowadzonego badania, lekarz pediatra rozpoznaje chorobę u małego pacjenta i zaleca konkretne leczenie.

 

Pediatra – jak postępować po wizycie?

Po odbytej wizycie u pediatry należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Jeśli lekarz przepisał leki, należy je podawać dokładnie wg zaleceń specjalisty. W trakcie leczenia należy obserwować małego pacjenta i w przypadku wystąpienia kolejnych objawów chorobowych skonsultować je z lekarzem pediatrą.

 

Gwarantujemy najlepszą opiekę w leczeniu:
 

  • Astma
  • Grypa
  • Chorób górnych dróg oddechowych
  • Badanie bioder u dzieci
  • Zaparcia
  • Kolki
  • Stulejka
  • Wodniak jądra
  • Wodonercze
  • Przepuklina Pachwinowa.

Lekarz:

 

Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 7:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart