Podkarpackie Centrum Osteopatii
Jedni z najlepszych i najbardziej doświadczonych osteopatów w Polsce
nasza oferta

Osteopatia pediatryczna

Najbardziej doświadczeni osteopaci w województwie podkarpackim

Zaburzenia funkcjonalne u niemowlaków i noworodków są wynikiem braku równowagi w sieci systemów całego organizmu.

Praca osteopatyczna z małymi dziećmi, którą wykonuje fizjoterapeuta opiera się na stosowaniu subtelnych, bezbolesnych technik, które wpływają na mięśniowo-szkieletowy, układ pokarmowy, układ nerwowy, układ immunologiczny oraz układ krążenia równoważąc nieprawidłowości w tych systemach, wpływając na ich prawidłowe działanie.

Często dla osób stojących z boku techniki wykonywane  przez osteopatę są niemal niewidoczne. Jednak podczas zabiegu dzieje się bardzo dużo i efekty pracy mogą nieraz przerosnąć nasze oczekiwania.

 

Cennik:

od 190 zł / 30-45 min. wizyta

Osteopatia

Ludzki organizm posiada naturalną zdolność do regeneracji. Ta umiejętność naszego ciała będzie prawidłowo nam służyła, jeśli w orgazmie będą panowały odpowiednie warunki by temu sprostać - taki stan nazywamy zdrowiem.
Osteopatia ma za zadanie wychwycić słabe ogniwo w organizmie pacjenta, które zaburza proces regeneracji, a tym samym wyzwolić naturalne zasoby organizmu umożliwiające zdrowienie. Osteopata skupia się zatem nie tyle na samej chorobie, ale na całym Pacjencie i jego ogólnym zdrowiu.

Medycyna osteopatyczna

Medycyna osteopatyczna dostrzega, że wiele czynników upośledza tą zdolność, co będzie prowadziło do zaburzeń w wielu układach ludzkiego ciała, a w konsekwencji doprowadzi do problemów w układzie mięśniowo-szkieletowym.
Medycyna Osteopatyczna jest systemem leczenia manualnego człowieka, który w oparciu o anatomie, fizjologię i neurologię opisuje wpływ wszystkich układów ludzkiego ciała na siebie i wraz emocjami oraz wszelkimi reakcjami stresogennymi pozwala postrzegać człowieka jako całość, nie dzieląc go na poszczególne fragmenty. Umożliwia tym samym leczenie nie tylko objawu (np. bólu) – a jego przyczyny.

Osteopatia pediatryczna

Mgr Bogusław Mazur D.O. to pierwszy i najbardziej doświadczony Osteopata w województwie podkarpackim, który we współpracy  z Waldemarem Goździem (osteopata) i Elwirą Piterą (osteopata)  specjalizują się w dziedzinie leczenia osteopatycznego noworodków, kobiet w ciąży oraz osteopatii pediatrycznej. To bezbolesne leczenie ukierunkowane na redukcję napięcia powstałego wskutek następstw wynikających z ułożenia dziecka w trakcie ciąży oraz wywołanego podczas porodu I całego procesu rozwoju dziecka.

Delikatna terapia prowadzona przez osteopatę eliminuje ryzyko wystąpienia napięć w obrębie głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i reszty ciała niemowlęcia spowodowanych przez niepoprawne ułożenie w łonie matki (m.in.: pośladkowe, poprzeczne). W przypadku wcześniaków terapeuta dobiera najskuteczniejszą formę terapii, opierając się na wcześniejszym dokładnym wywiadzie z matką i skrupulatnym badadaniu dziecka.
Doskonałe rezultaty przynosi także terapia skoncentrowana na eliminacji powikłań okołoporodowych, tj. będących konsekwencją m.in.: przedłużającego się porodu, cesarskiego cięcia czy owinięcia pępowiną. Praca osteopaty dodatkowo wspomaga proces adaptacji dziecka w nowym środowisku.

Dzięki osteopatii można również leczyć nieprawidłowości związane z karmieniem piersią: napięcia mięśni języka i układu nerwowego odpowiedzialnego za prawidłowy odruch ssania.

 

Objawami jakie pojawią się u niemowlęcia mogą być:

 • Refluks
 • Kolki
 • Wzmożone i osłabione napięcie mięśniowe
 • Problemy z wypróżnianiem
 • Bóle brzuszka
 • Asymetria ciała
 • Asymetria główki
 • Problem ze snem i ciągłym płaczem
 • Problemy z odruchem ssania
 • Wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka
 • Rehabilitacja dzieci
 • Rehabilitacja przy wszelkich zespołach i opóźnieniach w rozwoju
 • Problem z pełzaniem, czworakowaniem, z siedzeniem, staniem i chodzeniem.
Nasi osteopaci, którzy pomogą Ci w osiągnięciu celu
Wizyty osteopatyczne odbywają się raz na tydzień lub na dwa tygodnie.
Bogusław Mazur D.O.
Osteopata
Elwira Pitera D.O.
Osteopata
Waldemar Gwóźdź
Osteopata Pediatryczny

Osteopatia u DZIECI I NIEMOWLĄT

 
Astma
Ból głowy
Ból szyi
Zaburzenia mowy u dziecka
Zapalenie ucha środkowego
Zapalenie zatok
Kolka
Kręczy szyi u niemowlaka
Problem z jedzeniem i ssaniem
Refluks, ulewanie
Trudny traumatyczny poród
Wzmożone napięcia
Ból brzucha
Refluks
Zaburzenia integracji
Zaparcia
Zapalenie płuc
Asymetria głowy Plagiocephalia
Ciąże bliżniacze
Ból nóg
Bóle pleców
Koślawość kolan
Opóźnienie rozwoju
Skręcenia lub napięcia nóg
Płaskostopie
Dysplazja stawu biodrowego
Umów termin wizyty
Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 7:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart