Home Masaż sportowy

Masaż sportowy

Jeśli jesteś sportowcem amatorem lub zawodowcem, masaż sportowy jest dla Ciebie.
Masaż sportowy od wielu lat stał się niezbędnym elementem w procesie treningowym sportowców. Pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym, przyspieszając regenerację zmęczonej i obciążonej tkanki mięśniowej.

Jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy muszą podjąć wysiłek, zanim zdążą odpocząć i w pełni zregenerować się po wysiłki. Dzięki masażowi Sportowemu, zawodnik jest również lepiej przygotowany do samego wysiłku sportowego, ma wyższa temperaturę układu mięśniowego co przekłada się na mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji sportowej.

Masaż sportowy

Masaż sportowy różni się od klasycznego wkładem siły i energii, oraz jego intensywnością. Można stosować go na określone partie ciała (masaż częściowy) lub całościowo (masaż ogólny). Działanie masażu sportowego jest niezwykle różnorodne, jednakże głównie przypisuje mu się właściwości regenerujące. Dlatego też nazywa się go elementem sportowej odnowy biologicznej.


Poza regeneracyjną funkcją masaż sportowy może pełnić też rolę rozgrzewającą, leczniczą, rozluźniającą, rozszerzać zdolności czynnościowe, podwyższać zdolność mięśni do działania, poprawiać koordynację. Wszystko zależy od jego rodzaju, czyli od tego jak i w jakim momencie treningu jest wykonany.

Renata Krupa
Masażystka
Umów termin wizyty
zobacz z kim współpracujemy
Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 8:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Zadzwoń, napisz do nas
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart