Klinika inna niż wszystkie
Jedni z najlepszych i najbardziej doświadczonych osteopatów w Polsce
nasza oferta

Kardiologia i Kardiologia dziecięca

Kardiologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób serca oraz układu krążenia.

Kardiolog jest lekarzem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń związanych z sercem. Przeprowadza badania oraz interpretuje wyniki EKG, echokardiografii, testów wysiłkowych i innych testów diagnostycznych. Kardiolog zajmuje się także oceną ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjentów oraz prowadzi leczenie farmakologiczne i interwencyjne. W ramach profilaktyki zajmuje się także oceną czynników ryzyka sercowo-naczyniowego oraz udziela pacjentom wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia.

Kardiologia i Kardiologia dziecięca

W przypadku dzieci, kardiolog zajmuje się również wrodzonymi wadami serca, zaburzeniami rytmu serca, chorobami mięśnia sercowego czy też problemami związanych z nadciśnieniem tętniczym u dzieci.

 

Kiedy udać się do kardiologia?

Osoby, które powinny udać się do kardiologa to przede wszystkim osoby z czynnikami ryzyka chorób serca, takimi jak nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, cukrzyca, otyłość czy wysoki poziom cholesterolu. Ponadto objawy takie jak bóle w klatce piersiowej, duszności, zaburzenia rytmu serca czy niewyjaśnione omdlenia również wymagają konsultacji kardiologicznej.

Zaleca się, aby dziecko zostało skonsultowane u kardiologa dziecięcego w przypadku podejrzenia jakichkolwiek problemów związanych z układem sercowo-naczyniowym, zmęczenie, częste infekcje dróg oddechowych czy palpitacje serca. Regularne badania kardiologiczne i kontrolne są także zalecane, zwłaszcza w przypadku dzieci z rodzin obciążonych chorobami sercowo-naczyniowymi.

 

Jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą u kardiologa warto przygotować się poprzez zanotowanie objawów, które nasilają się lub występują cyklicznie, informacje o aktualnie przyjmowanych lekach, dotychczasowe choroby oraz historię chorób sercowo-naczyniowych w rodzinie. To pomoże lekarzowi podjąć właściwą decyzję diagnostyczną i terapeutyczną.

 

Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 7:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart