Indywidualny trening kobiet w ciąży
Jedni z najlepszych i najbardziej doświadczonych osteopatów w Polsce
nasza oferta

Indywidualny trening kobiet w ciąży

Czy ćwiczyć w ciązy?

Drogie Panie, ciąża to cudowny czas przemian w ciele kobiety, czy zatem powinny Panie w tym okresie ćwiczyć? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie TAK!
 
Ciąża zmienia nasze życie o 180 stopni i powoduje przeorganizowanie naszego dotychczasowego trybu życia, ale mylnym jest stwierdzenie, że prawidłowa ciąża uniemożliwia aktywność fizyczną. Wobec tego jeżeli Twoja ciąża przebiega prawidłowo i po konsultacji z ginekologiem nie ma żadnych przeciwwskazań, to warto wykorzystać aktywność fizyczną by lepiej przygotować się do porodu!

 

W trakcie ciąży w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian, dlatego również Twój trening wraz ze zmianą Twojego brzuszka będzie się zmieniał. Zmieni się intensywność i rodzaj ćwiczeń, które będą nakierowane na inne cele. Podczas ciąży największemu osłabieniu ulega kręgosłup, ale również mięśnie brzucha i mięśnie nóg stają się słabsze. Tak więc podczas treningów skupimy się na zachowaniu odpowiedniej kondycji, a także na aktywności poszczególnych partii ciała.

W trakcie ciąży Twój kręgosłup narażony jest na utrzymanie dodatkowego ciężaru w postaci rosnącego brzucha oraz piersi, dlatego podczas treningu będziemy wykonywać ćwiczenia, które zmniejszą jego bolesność i przyniosą Ci ulgę. W przypadku brzucha mamy do czynienia z rozchodzącymi się jego mięśniami, których struktura ulega osłabieniu. Pamiętaj więc, że praca nad nimi w trakcie ciąży ułatwi ich powrót na swoje miejsce po porodzie, zdecydowanie szybciej niż w przypadku zaniechania aktywności fizycznej podczas ciąży.

Cennik:

od 125 zł za trening w pakiecie

Indywidualny trening kobiet w ciąży

#01
W trakcie ciąży w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian, dlatego również Twój trening wraz ze zmianą Twojego brzuszka będzie się zmieniał. Zmieni się intensywność i rodzaj ćwiczeń, które będą nakierowane na inne cele.
#02
Podczas ciąży największemu osłabieniu ulega kręgosłup, ale również mięśnie brzucha i mięśnie nóg stają się słabsze. Tak więc podczas treningów skupimy się na zachowaniu odpowiedniej kondycji, a także na aktywności poszczególnych partii ciała.
#03
W trakcie ciąży Twój kręgosłup narażony jest na utrzymanie dodatkowego ciężaru w postaci rosnącego brzucha oraz piersi, dlatego podczas treningu będziemy wykonywać ćwiczenia, które zmniejszą jego bolesność i przyniosą Ci ulgę.
#04
W przypadku brzucha mamy do czynienia z rozchodzącymi się jego mięśniami, których struktura ulega osłabieniu. Pamiętaj więc, że praca nad nimi w trakcie ciąży ułatwi ich powrót na swoje miejsce po porodzie, zdecydowanie szybciej niż w przypadku zaniechania aktywności fizycznej podczas ciąży.
Nasi osteopaci, trenerzy i fizjoterapeuci,
którzy pomogą Ci w osiągnięciu celu
Katarzyna Penar
Terapeutka, trener, dietetyk.
Umów termin wizyty
Nasza lokalizacja
ul. Litewska 29
35-302 Rzeszów
Godziny pracy
Pn. - Pt: 7:00 do 21:00
Sob: 8:00 do 16:00
Odwiedź nas na
Wykonanie strony WWW: Devilart